59 хвилин тому! Україна вже частина Євр0пи? Зеленський աокував заявою

Президент Володимир Зеленський у своєму виступі перед парламентом Люксембургу висловив щиру надію на підтримку щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

“Україна де-факто вже стала частиною Європейського Союзу. Ми вже співпрацюємо як на двосторонньому рівні, так і на рівні ЄС у масштабі, який відповідає повноправному членству. Що може довести це краще, ніж те, що ми захищаємо одне одного?” – сказав Зеленський.

Він впевнений, що Люксембург підтримає надання Україні у червні офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС, а згодом і членство України в Європейському Союзі.

Водночас Зеленський подякував Люксембургу за історичне рішення надати Україні зброю при тому, що ця країна не має великих військових складів чи оборонних виробництв.

“Але ви проявили солідарність масштабу великої нації й надали оборонну допомогу вчасно і без зайвої бюрократії, як і належить людям з великою душею. Ви довели, що ваш потенціал потужніший, ніж у деяких з тих, хто залишився слабким навіть попри значно більший географічний масштаб”, – сказав президент України.

До того ж, президент запросив прем’єр-міністра Люксембургу приїхати до України, щоб обговорити подальшу співпрацю.

Зазначимо:

Лідери Європейського Союзу підтверджують готовність розглянути на своєму наступному саміті, запланованому на червень, заявку України на членство у ЄС

Про це йдеться у висновках Європейської Ради щодо України, оприлюднених після завершення першого дня роботи саміту.

“Європейська рада приймає до відома підготовку висновків Комісії із заявки на членство в ЄС України, а також Республіки Молдова та Грузії та повернеться до цього питання на своєму червневому засіданні”, – йдеться в документі.

Також лідери Європейського Союзу заявили про відданість “подальшому зміцненню здатності України захищати свою територіальну цілісність та суверенітет”.

“У зв’язку з цим Європейська рада вітає ухвалення нещодавнього рішення Ради збільшити військову підтримку України в рамках Європейського фонду миру”, – наголошується у висновках.

Вони також привітали ухвалення рішення про призупинення ввізного мита на весь український експорт до Європейського Союзу на один рік.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.